Friday, 29 May , 2020
امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹ - 7 شوال 1441
شناسه خبر : 609
  پرینتخانه » فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰ | 290 بازدید | ارسال توسط :

چرا رئیس سازمان میراث فرهنگی با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان رفت؟

نزدیک به ۳ سال است که ورود خودرو به میدان نقش جهان ممنوع شده و مردم عادی و حتی بسیاری از مسئولان برای حضور در این میدان، از کالاسکه و خودرو‌های برقی و یا پای پیاده استفاده می‌کنند. حتی چندی پیش بود که ورود خودرو‌های کلاسیک به این میدان، جنجال‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به […]

چرا رئیس سازمان میراث فرهنگی با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان رفت؟

نزدیک به ۳ سال است که ورود خودرو به میدان نقش جهان ممنوع شده و مردم عادی و حتی بسیاری از مسئولان برای حضور در این میدان، از کالاسکه و خودرو‌های برقی و یا پای پیاده استفاده می‌کنند.

حتی چندی پیش بود که ورود خودرو‌های کلاسیک به این میدان، جنجال‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به وجود آورد و واکنش دوست‌داران میراث را برانگیخت.

با این حال انتشار عکسی از بازدید هفته گذشته مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و ورود خودرو‌ها به میدان امام دلیل این بازدید، انتقادات بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور هفته گذشته در سفر به اصفهان ضمن برگزاری نشست‌مختلف در نشست با فعالان گردشگری و هنرمندان استان اصفهان شرکت کرد.

وی پس از آن در جریان بازدید از میدان نقش جهان اصفهان که این روز‌ها ورود خودرو‌ها به آن ممنوع شده، با خودرو وارد میدان شد و تصاویر منتشر شده از حضور وی در میدان با خودرو، واکنش‌های بسیاری را در این زمینه به دنبال داشت.

این در شرایطی است که رئیس سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی این حوزه، بیش از سایر مسئولان باید به موضوع ممنوعیت ورود خودرو به میدان نقش جهان اصفهان پایبند باشد.

با این حال، مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان اعتقاد دارد که این بازدید با پای پیاده صورت گرفته و کار اشتباهی است که تصاویر با پای پیاده منتشر نمی‌گردد. وی می‌گوید: بازدید دکتر مونسان از میدان نقش جهان کاملا پیاده انجام گرفت، روز بعد یک کار فوریتی از نظر شرایط برای احترام به هنرمندان بوده که ناگزیر شدیم با ماشین بیاییم چرا خبر بازدید که به صورت پیاده بوده را منتشر نمی‌کنند.

فریدون اللهیاری با اشاره به به حضور رئیس میراث فرهنگی کشور با خودرو در میدان نقش جهان اظهار داشت: کار جالبی نیست که تصویری از این قبیل در شبکه‌ای اجتماعی منتشر می‌کنند، بازدید دکتر مونسان از میدان نقش جهان کاملا پیاده انجام گرفت.

وی افزود: روز قبل از تمام مجموعه میدان به صورت پیاده بازدید کرد وهیئت همراه نیز پیاده بودند، روز بعد برنامه دیگری در نقش خانه هنرمندان رونمایی از چند اثر بود و با توجه به ترافیک کاری مقدور نبود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت:زیرا در خیابان چهارباغ خواجو افتتاح هتل خواجو را داشتیم و بایستی برنامه‌های بعدی صورت می‌گرفت و ناگزیر بود از کار هنرمندان نیز بازدید کند و ناچار شد با ماشین بیاد و تا بعد او را به فرودگاه ببریم.

وی بیان کرد: تردد ماشین در میدان به طور مطلق ممنوع نشده در آنجا ماشین‌های سرویس اداری نیز حضور به لحاظ فوریت حضور می‌یابند حتی بعضی مواقع شهرداری نیزدر این مورد ناگزیر می‌شود.

اللهیاری اضافه کرد: این یک کار فوریتی به لحاظ شرایط برای احترام به هنرمندان بوده، چرا روزی که بازدید به صورت پیاده بوده را منتشر نمی‌کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.